Haber

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nu sert sözlerle suçladı

Cumhurbaşkanlığı seçimleri geride kalmasına rağmen tartışmalar bitmedi. Seçimlerden yenilgiyle ayrılan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde katıldığı canlı yayında tartışmalı ifadeler kullanmıştı. Kılıçdaroğlu, kırsalda aldığı düşük oylarla ilgili olarak, “Zamanında gidip kendimizi yeterince anlatamadık. Buradakilerin çoğu sadece TRT izliyor. TRT’nin ne olduğunu biliyorsunuz. Bunu biz de gözlemledik. Yapmadık. Bunu biz yapmadık, bağımsız kişiler gidip bu gözlemi yaptı ve orada yaptı.” Bizi gönderdiler.” dedi.

ERDOĞAN’DAN KILIÇDAROĞLU’YA DOĞRU CEVAP

İlgili Makaleler

“40 Yıl 40 Eser” Etkinliği kapsamında Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen “Bir Şiir Bir Hayat / Sakarya Türküsü” Dijital Sergi Açılışı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na sert sözlerle hakaret etti. bana ‘usta o’ sözünü hatırlattı.

“MİLLETİMİZ MAKARNA ŞARJÖRÜ, KÖMÜR ADAMI OLARAK MİLLETİMİZE ZARAR VEREMEZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kimse bu milletin evlatlarını aşağılamaya cesaret edemez. Kimse Anadolu insanına hakaret edemez, tehdit edemez. Ne diyor? Partinizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal söylemedi mi?” ’Köylü milletin efendisidir’ desinler Bir yanda bir yanda bu tür şeyler yemezler artık bu iş geçti artık bu millet gidiyor daha da ileri gidecektir, oy tercihi diye hiç kimse vatandaşı parmakla gösteremeyecek, makarnacı, kömürcü, cahil, göbeği kaşıyan milletimizi aşağılayamayacak.

“BU KİŞİ ARTIK PSİKOLOJİK BİR VAKA”

Milletimiz, görünen ve görünmeyen tüm destekçileriyle birlikte CHP ideolojisini sandığa gömmüştür. CHP’yi o sandıktan bir daha hiçbir güç çıkaramayacak. CHP liderinin ne koltuğunu korumak için attığı iftiralar, ne de taşrada yaşayan insanlarımıza yönelik bitmek tükenmek bilmeyen açıklamaları onu kurtaramaz. Sandıktan çıkan iradeye saygı duymak yerine, ‘oylarını 500 liraya satıyorlar’ demesi siyasi tükenmişliktir. Son 13 yılda 12 seçim kaybeden birinin, suçu kendinde aramak yerine hala seçmeni suçlaması artık siyaset değil, psikoloji meselesi. Bu kişi artık manevi bir olaydır. Milletimiz bunu sezdiği için gereğini yaptı. Çok açık ve net konuşuyorum. CHP bu şekilde siyaset yaptığı sürece bu ülkede iktidar yüzü göremez.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu