Haber

Enkazdan kurtarılan kadını depremin olduğu 258. saatte fark eden işletmeci, o anları anlattı.

Kahramanmaraş’ta arama çalışması sırasında enkazda Neslihan Kılınç’ın elini fark eden Siirtli iş makinası operatörü Adnan Eşin, depremin 258. saatinde yapılan kurtarma çalışmasında yaşananları anlattı.

Ebrar Sitesi’ndeki evinde eşi ve iki kızıyla birlikte enkaz altında kalan 29 yaşındaki Neslihan Kılınç, dün facianın 258. saatinde arama kurtarma ekipleri tarafından çıkarıldı.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi altına alınan Kılınç’ın enkaz altında elini fark eden Eşin, gazetecilere 5 iş makinesi ve ekibiyle Siirt’ten isteyerek geldiklerini söyledi.

Depremin başından beri 3 kişiyi enkazdan çıkardıklarını anlatan Adnan Eşin, şunları söyledi:

“Hiçbir şekilde enkaz kaldırma işlemi yapmıyoruz. Sahada çok dikkatli çalışıyoruz. Yatak odasının enkaz altındaki kısmındaki yatağı çeker çekmez bir el dikkatimi çekti. Bir kişinin elini kaldırdığını fark ettim. arkadaşlarla hızlıca gittik, sağ olduğunu gördük, ‘yaşıyor’ “Bu bir mucize, Allah’ın bir hikmeti” dedik. Allah onu ailesine bağışlasın. Daha umutla çalışmamızı sağladı. Herhangi bir takılma, problem veya sıkıntı olmadı. Direk sedyeye koydular. olduğu yerden çektim. Yatağın üzerindeydi, sadece yüzünde toz vardı.” “

Eşiniz, Neslihan Kılınç’a AFAD, UMKE ve sağlık çalışanlarının müdahale ettiğini hemen sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu