Teknoloji

Asus’un İlk Yapay Zeka Tabanlı Dizüstü Bilgisayarıyla Tanışın: Yeni Vivobook 16 OLED!

Tayvan merkezli ünlü bilgisayar ve donanım üreticisi ASUS, yeni bir laptop modeli ile karşınızda. Dev marka, son aylarda hayatımızda değerli bir yer edinen yapay zeka teknolojisinden yararlanan ASUS Vivobook 16 OLED bilgisayarını duyurdu. İşte ‘Yapay zekanın gücüyle çalışan bilgisayar’ mottosuyla tanıtılan yeni canavarın dikkat çeken özellikleri…

ASUS, yapay zeka teknolojisi üzerine kurulu donanıma sahip yeni bilgisayarı Vivobook 16 OLED’i tanıttı.

Yeni laptop, AMD Ryzen 7000H işlemci ile birlikte çalışan yapay zeka desteği ile günlük kullanımda ve verimlilikte oldukça başarılı.

Yeni dizüstü bilgisayar ASUS Türkiye hakkında:

“Şık ve hafif tasarımıyla öne çıkan yeni dizüstü bilgisayar, yapay zeka destekli AMD Ryzen 7000H teknolojisi ile yenilenerek günlük eğlence ve üretkenlik için ustalıkla tasarlandı.”

Zen-4 adı verilen yeni çip mimarisi üzerine kurulu AMD Ryzen 7000 H-Serisi yonga setleriyle donatılan Vivobook, AMD AI Engine sayesinde yapay zekanın yeteneklerini de bünyesinde barındırıyor.

Markanın yeni canavarı, güçlü işlemcisinin yanı sıra 16 GB’a kadar 4800 MHz DDR5 bellek ve 1 TB hızlı SSD ile bellek kapasitesiyle doruk noktasında.

Adından da anlaşılacağı gibi OLED panel ile gelen Vivobook, 16:10 en boy oranına, 120 Hz yenileme hızına, 0,2 ms reaksiyon süresine ve %100 DCI-P3 renk gamına sahip.

Çoklu görev ve uzun süreli deneyim için güçlü batarya ömrüne ihtiyaç duyan cihaz, 70 Wh bataryası ile kullanıcılarını gün içinde asla yalnız bırakmıyor.

Günümüz dizüstü bilgisayarlarının en büyük sorunu olan aşırı ısınma sorununa çözüm arayan ASUS, yeni dizüstü bilgisayar modelinde 87 kanatlı IceBlade fanı tercih ediyor.

Ülkemizde satışa çıkacak olan yeni canavarın fiyatı hakkında net bir bilgi yok.

haber-avcilar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu