Haber

Adnan Şensoy kimdir, aslen nerelidir? Adnan Şensoy’un Eğitim ve Kariyer Hayatı Merak Edilenler

İlahiyatçı yazar Adnan Şensoy, katıldığı televizyon programının ardından izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü. Çeşitli radyo programlarında dini sohbetler yapan Adnan Şensoy’un kim olduğu vatandaşlar tarafından araştırmaya başlandı. Peki Adnan Şensoy kimdir, kaç yaşında ve nerelidir?

İşte Adnan Şensoy’un eğitim hayatı, mesleği ve mesleği hakkında merak edilenler…

Adnan Şensoy kimdir?

Adnan Şensoy, 3 Ekim 1984’te İstanbul Şişli’de doğdu. Şensoy’un annesi Samsun Tekkeköylü, babası Samsun Çarşambalıdır. Aslen Çarşambalı olan ailenin kökeni 1810’lu yıllara, Terme’ye kadar uzanıyor.

İlkokulu Firuzköy İlkokulunda, ortaokulu Cumhuriyet İlkokulunda tamamlayan Adnan Şensoy, Süleyman Nazif Lisesinden mezun oldu.

Şensoy, İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden ikinci üniversite olarak mezun oldu. Tezli yüksek lisans eğitimi için Rehberlik Bölümünü tercih etti.

Adnan Şensoy’un Kariyeri

Adnan Şensoy, küçük yaşlardan itibaren din eğitimi aldı ve ‘Dolunay FM’ adlı radyoya metinler göndermeye başladı. Bilim Kurulu’na katılmaya çalıştı ve şimdi 15 yaşında Dolunay FM radyo sohbetlerine yazılı olarak ve zaman zaman telefonla katıldı.

2001-2002 yılları arasında haftanın 3 günü Dolunay FM’de radyo sohbetleri yapmaya başladı. 2003 yılında Boğaziçi FM’de Hz. Hz.Muhammed (SAV) ile ilgili radyo programları yaptı.

Hz. Muhammed (SAV) ve sahabileri anlattı. Gafletten Kurtuluş programı uzun yıllar devam etti.

Çeşitli televizyon kanallarında yorumcu olarak zaman zaman konuk olan Adnan Şensoy, Ali Kırca’nın sunduğu ‘Siyaset Meydanı’ programında da ekran karşısına çıktı.

2002 yılında Dolunay FM Radyo’nun Umre grubu ile umreye gitti.

Adnan Şensoy’un yazdığı kitaplar ve dini sohbetlerin olduğu kasetler de var.

2002 yılından bu yana 38 kitap yazan Adnan Şensoy’un yazılarının çoğu e-kitap olarak yayınlandı. Şensoy’un iki sohbet kaseti var.

habergumusova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu