Haber

Saadet Partili Milletvekili: Hükümet Filistin mitingi düzenleyerek sorumluluktan kurtulamaz

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, 28 Ekim Cumartesi günü düzenlenecek “Büyük Filistin Mitingi” ile ilgili olarak, “Hükümet Filistin mitingi düzenleyerek sorumluluktan kaçamaz.” İfadesini kullandı.

Çalışkan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, depremin üzerinden 8 ay geçmesine rağmen Hatay’da mağduriyetlerin devam ettiğini savundu.

Hatay’da yıkılan sanayi sitesinin yerine yenisinin yapılmadığını belirten Çalışkan, bir şehrin toparlanmasının esnafının gelişmesi ve sanayi sitesinin iş hayatına dönmesiyle mümkün olacağını söyledi.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına değinen Çalışkan, “Terör devleti ve işgalci İsrail, Filistin’de büyük bir katliam ve soykırım yapmaktadır. Artık burası Gazze halkı için bir çıkmaz sokaktır.” söz konusu.

AK Parti’nin 28 Ekim Cumartesi günü düzenleyeceği “Büyük Filistin Mitingi”nde Çalışkan, “Gazze’yi koruyorlarsa İsrail ile gemi ticaretini ve alışverişi durdurmalı, İsrail ile tüm ilişkileri askıya almalıdırlar.” dedi.

Gazze halkına destek verecek her türlü gösteri ve mitinge destek vereceklerini belirten Çalışkan, “Ancak hükümet Filistin mitingi düzenleyerek sorumluluktan kurtulamaz.” İfadesini kullandı.

Çalışkan, kendisinin de aralarında bulunduğu 5 milletvekilinin destek ve dayanışma amacıyla Filistin’e gitmek üzere Dışişleri Bakanlığı ve Mısır Büyükelçiliği’ne başvurduğunu belirterek, başvuruların sonuçlanması halinde Filistin’e gitmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi. önümüzdeki hafta orada olanları tüm dünyaya duyuracağız.

cavdir-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu