Ekonomi

Karesi Belediyesi boş tarlalara buğday ekti

Balıkesir’in Karesi ilçesinde belediyeye ait boş arazileri değerlendiren ekipler, toplam 62 dönümlük 2 araziye buğday ekti.

Tarımsal kalkınmayı desteklemek ve boş arazileri değerlendirerek buğdayı halkın hizmetine sunmak için kolları sıvayan Karesi Belediyesi, Şamlı İlçesi’nde 2 tarlada ilk ekimini gerçekleştirdi. Karesi Belediyesi’ne ait Şamlı Mahallesi’nde 31 bin 500 dekar ve 31 bin 200 dekar olmak üzere toplam 62 dekar olmak üzere iki boş yere buğday eken Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, tarlayı sürerek tohumları toprakla buluşturdu. . Elde edilen eserler, ihtiyaca göre tohum veya un olarak ihtiyaç sahiplerine verilecek.

Başkan Orkan: “Ürünler ihtiyaç sahiplerine verilecek”

Ağaçlandırma çalışmalarını yakından takip eden Belediye Başkanı Dinçer Orkan, “Mahallemizdeki kullanılmayan arazimize buğday ektik. Özenle seçtiğimiz tohumları toprakla buluşturduk. Buğday hasadımızın ardından elde ettiğimiz ürünleri sizlerle buluşturacağız. ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla duruma göre tohum ya da un olarak elimizi uzatıyoruz. Tüm imkanlarımızı halkımıza faydalı olacak şekilde kullanmaya devam ediyoruz. Ediyoruz. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu