Haber

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları Sakarya’da kınandı

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları Sakarya’da kınandı.

Adapazarı Kültür Merkezi önünde toplanan Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, ellerinde Türk ve Filistin bayrak ve pankartları taşıdı.

Sakarya Gençlik Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Mithat Aykaç, grup adına yaptığı açıklamada, İsrail tarafından 127 gün boyunca Gazze’de yüzyılın en büyük zulüm ve katliamının gerçekleştirildiğini söyledi.

Savaş suçları ve insanlığa karşı suçların sistematik bir şekilde işlendiğini, soykırımın tüm unsurlarıyla saldırıların devam ettiğini belirten Aykaç, şunları kaydetti:

“Bu saldırılar sonucunda çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan Filistinli kardeşlerimiz, işgalci İsrail rejimi tarafından dünyanın gözü önünde hunharca katledildi. Refah Sınır Kapısı’na bile saldırmayı planlıyorlar. Bu süreçte Başta ABD ve Avrupa’nın birçok ülkesinde vicdanlı insanlar İsrail’in zulmünü kınayarak, “Kendilerine karşı toplantı ve gösteriler yasaklandı, gazeteciler susturuldu, katliamı gündeme getiren ünlü isimler susturuldu, sosyal medyaya kısıtlama getirildi.”

BM’nin tüm kurumlarıyla işlevsiz hale getirildiğini, insan haklarını savunmak amacıyla kurulduğu söylenen tüm uluslararası kurum ve mekanizmaların yalnızca emperyalistlerin hizmetinde olduğunu vurgulayan Aykaç, şöyle devam etti: :

“Ülkemizde ve dünyada tüm sağduyu ve ateşkes çağrılarına rağmen, Gazze Şeridi ve çevresindeki kutlu topraklarda soykırım yapan Siyonistlere ve işbirlikçilerine karşı somut adımların atılması kaçınılmazdır. Büyük katliam, zalim ve vicdansız emperyalist ülkelerden ve onların kurumlarından Filistinli kardeşlerimiz için, milletimiz için merhamet diliyoruz ve ümmetin onurunu zedelemektedir.Bu onursuz gidişatı değiştirecek tek şey somut eylemlerin acilen hayata geçirilmesidir. Vicdanlı halkların ve Türkiye’nin tarihi ve insani sorumluluğunu üstlenerek sonuca yöneliktir.İşgalci İsrail ve destekçilerinin yaptığı, tüm bölgeyi tehdit eden bu soykırıma karşı sessiz veya pasif kalmak tarihe geçmeyecektir. affetmek.”

Filistin’e yönelik ulusal ve uluslararası destek kampanyalarının sürdürülmesi gerektiğini vurgulayan Aykaç, “Ayrıca Filistinli kardeşlerimize haklı davalarında sonuna kadar yanlarında olduğumuzu hissettirecek her fırsatta harekete geçilmelidir. Tüm insanlığı davet ediyoruz. Bu soykırıma ‘dur’ demek için sorumluluk almaktır.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu