Ekonomi

BIST’in lider teknoloji şirketi sermaye artırımı için SPK’dan onay bekliyor

Investing.com – Controlmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. ( KONTROL), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada, ödenmiş ve ödenmemiş sermaye artırımları için SPK’ya başvuruda bulunulduğunu duyurdu.

Şirket, 28 Aralık tarihli açıklamasında, yönetim kurulunun sermayenin yüzde 100’ü ödenmiş, yüzde 125’i bedelsiz olarak artırılmasına karar verdiğini belirtti. Mevcut durumda sermaye artırımının tamamlanması için gereken SPK onay adımına ulaşılmış görünüyor.

Controlmatik’in konuyla ilgili açıklaması şöyle:

KONTR hissesinde son durum

KONTR, geçen yılın ekim ayında 340 TL’den başlayan düşüş ivmesini, sermaye artırım kararı alınan Aralık ayının son günlerine kadar sürdürürken, ortalama 180 TL seviyesinde destek buldu.

Ocak ayının ilk haftasına kadar kısa süreli bir toparlanma yaşayan hisse, ortalama 250 TL seviyesinde dirençle karşılaştıktan sonra ay boyunca yatay bir seyir izledi. Son haftadır hafif alıcı olmaya devam eden KONTR, dün günü yüzde 2’ye yakın değer artışıyla 236,2 TL’den kapattı.

InvestingPro’dan alabileceğimiz ProTips özeti ile Uzmanmatik’in genel durumuna bakacak olursak; Geçtiğimiz yıl yüksek getiri sağlaması, kısa vadeli kâr büyümesine karşılık F/K oranını düşük tutması ve temettü ödemesi güçlü yönleri olarak görülüyor. Firma için uyarı işareti sayılabilecek yönlendirmeler; FAVÖK ve FAVÖK, yüksek değerleme oranına ve gelire kıyasla yüksek değerlemeye sahip olmasıyla öne çıkıyor.

InvestingPro ile Yatırım Dünyasına Hakim Olun

Finans dünyasında gerçek bir değişim için InvestingPro ile tanışın! Borsa bilgilerinden adil değerlemelere, sağlık durumu analizlerinden profesyonel grafiklere kadar her şey başarıya giden yolda size rehberlik etmek için burada. Özel indirim kuponlarımızla seçtiğiniz planda %60’a varan avantajlardan yararlanabilirsiniz. INVTROZEL1A Ve INVTROZEL2 31 Ocak’a kadar bu kodlarla bu fırsatı kaçırmayın. Çünkü eksiksiz bir yatırım, mükemmel araçlarla başlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu