Teknoloji

Artık Steam’de Sizin Değil Arkadaşınızın Oynadığı “O Oyunları” Gizleyebilirsiniz

Yalan yok, hangimiz Steam profilindeki ‘bazı’ oyunlardan utanmıyor ki? Steam’de keşfedilen ve şu anda test aşamasında olan yeni bir özellik, utandığınız veya herhangi bir nedenle gizlemek istediğiniz oyunları gizlemenize olanak tanıyacak.

Her ne kadar Steam profillerimizde oyunları göstermeyi sevsek de bazı oyunlar büyük sıkıntılara neden olabiliyor.

Şimdi oturup gerçekleri konuşalım, bazılarımız saçma sapan oyunlar oynayarak binlerce saat harcamaktan rahatsız oluyor, bazılarımız ise oynadığı yetişkinlere yönelik oyunların profillerinde görünmesinden rahatsız oluyor. Hatta bazı oyuncular sırf bu sebeplerden dolayı ana hesaplarına ek olarak bir yan hesap bile kullanıyorlar.

Steam, tam da bu sorunu yaşayan oyuncular için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Steam DB’nin kurucularından Pavel Djundik, Steam’in yeni bir özellik üzerinde çalıştığını keşfetti. Djundik, paylaşımında Steam’in yakında kullanıcılara profillerinde istedikleri oyunları gizleme seçeneği sunabileceğini gösteren bazı kanıtlar buldu.

Peki bu özellik nasıl çalışacak?

Oyuncuların istedikleri oyunları başka kimsenin göremeyeceği şekilde profillerinde saklamalarını sağlayacak özelliğin kullanılması oldukça pratik olacak gibi görünüyor. Djundik’in paylaştığı fotoğrafa göre oyuncu, kütüphanesindeki herhangi bir oyunun yanındaki üç noktaya tıklayarak açılan menüden oyunu gizlemeyi seçebilecek. Böylece oyun, ne kullanıcının profilinde ne de mağaza sayfasında gizli oyunun kime ait olduğunu gösteren alanda başkaları tarafından görülemez.

Peki oyun gizleme özelliği Steam’e ne zaman eklenecek?

Şu anda test aşamasında olan özelliğin yakın zamanda Steam beta kullanıcılarına açılması bekleniyor. Beta kullanıcılarının ardından tüm Steam kullanıcıları bu özelliği kullanmaya başlayabilecek ancak şimdilik Steam’den özellik veya ne zaman kullanıma sunulacağı hakkında resmi bir açıklama bulunmuyor.

kursunluhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu