Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Başkentte Ağırlanan Depremzedelere Çok Yönlü Destek

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, “Esarkent konutlarımızda, Kesikköprü yerleşkemizde ve misafirhanelerimizde ağırladığımız depremzedeler için Feza Gürsey Bilim Merkezi’nden eğitmenlerimiz eşliğinde bilim gösterileri düzenliyoruz. çocuklarımızın aşı takibi.”

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından hem başkentte hem de afet bölgesinde tüm birim ve ekipleriyle çalışmalarını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, kentte depremzedelere çok yönlü takviye sağlıyor. Bu kapsamda ABB tarafından Kesikköprü’deki tesislerde misafir edilen depremzede çocuklara sağlık taramaları yapıldı, psikolog ve uzmanların katılımıyla oyun atölyeleri kuruldu. ANFA bünyesinde faaliyet gösteren Feza Gürsey Bilim Merkezi, Araplar Mahallesi Eserkent Lojmanı’nda yaşayan çocuklar için bilim gösterisi düzenledi.

İlgili Makaleler

ÇOCUKLAR İÇİN SAĞLIK TARAMALARI

Kesikköprü Yerleşkesinde 1 çocuk diş hekimi ve 3 çocuk doktoru ile sağlık muayenesi yapıldı. Sağlık sorunu olan çocukların tedavi süreci başlatılırken, aşıları eksik olan çocukların da aşıları tamamlandı. Sağlık muayenesinin ardından çocuklar, psikologlar ve uzmanlar eşliğinde kurulan çocuk oyun atölyelerinde vakit geçirdi. Sosyal ve duygusal etkileşimin çocukların travmaları üzerindeki olumlu etkileri göz önünde bulundurularak kurulan atölyelerde çocuklar, bir yandan sihir gösterisi yapılırken bir yandan da çanta yapımı, balon sarma gibi etkinliklere katıldı.

Konuyla ilgili sosyal medya hesaplarından açıklama yapan ABB Lideri Mansur Yavaş, “Esarkent konutlarımızda, Kesikköprü yerleşkemizde ve misafirhanelerimizde ağırladığımız depremzedeler için Feza Gürsey Bilim Merkezi eğitmenlerimiz eşliğinde bilim şovları düzenliyoruz. Ayrıca çocuklarımızın sağlık taraması ve aşı takibini de yapıyoruz.”

aydintepeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu